אטרקציות בערבה אטרקציות בנגב מסלולי טיול בערבה אנחנו מטילים בערבה אוכל ומסעדות בערבה

חי בר יטבתה

החי בר שבסמוך ליטבתה

כשמכירים את הערבה הצחיחה והמדבר, מבינים כי בעצם מדובר במקום מרתק ורוחש חיים. בעלי החים בערבה למדו לנצל בתבונה מרשימה כל טיפה של טוב על מנת לחיות בתנאים הקשים של חום כבד ומחסור במים או מזון.
הם מתחפרים מתחת האדמה בונים לעצמם חים מלאי סיפוק והגשמה במנהרות אפלות. הם רובצים תחת עצי השיטה המדבריים במהלך הימים הלוהטים כמעט ללא תזוזה, ויוצאים לעבודתם בלילות הקרירים. בחושיהם המחודדים המותאמים למדבר הם מצליחים לאתר כל טיפה של מים ולעכל כל סוג של מזון על מנת להצליח לשרוד את התנאים. אין כמו חיי המדבר בשביל להבין את גלגל החיים המתקיים בטבע.
חי בר יטבתה שהוקם בדרך לאילת, עוסק בדיוק בזה. מטרתו המוצהרת הינה החזרה לטבע של בעלי חיים שחיו באזור ונעלמו או נמצאים בסכנת הכחדה.
שטח נרחב בו מתרוצצים באופן חופשי אוכלי עשב מדבריים כמו הפרא, הערוד, הראם הלבן, דישונים ועוד.  במכלאות סגורות מגדלים עובדי ומתנדבי החי בר בערבה, טורפים מדבריים רבים במטרה להחזירם לטבע. הקרקל (על שמו ניתן השם לגדוד המדברי), הזאב, מספר סוגים של שועלים מדבריים, חתולי בר, נמר, צבוע ועוד.
במסגרת החי בר נבנה חדר חושך בו הפך היום ללילה עבור המכרסמים והזוחלים תושבי חדר זה. בחדר החושך יכול קהל המבקרים לחזות בחיי הלילה הסוערים של מכרסמים כגון; גרביל, מריון המדבר, נמנמן סלעים שבמהלך היום מסתתרים במחילות ענקיות ובלילה יוצאים לעבודתם.
איך מטיילים – ברכב הפרטי ואו בסיור רגלי
משך הסיור – בין שעתים ל שלוש שעות
איך מגיעים – לנוסעים בדרך לאילת, על כביש הערבה פנייה שמאלה (מזרחה) דרומית ליישוב יוטבתה (לפני סמר)
שעות פתיחה –  08:30-16:00 (בחורף עד שעה 15:00)  ימי שישי עד 13:00 שבת בתיאום מראש סיור פקח האכלה .
טלפון - 08-6373057 08-6376018
אתר אינטרנט  haibar-yotvata@npa.org.il
יען
ביצת יען
ראם חד קרן

ASTUDIO   |   עיצוב אתרים וממשק משתמש