אטרקציה בערבה - מסלול הסיור והזמנות

הסיור באטרקציה - תאור כללי

את הסיור נתחיל במוזיאון הדבורה (בקבוצות גדולות יתכן פיצול לשתי קבוצות כאשר כל קבוצה עוברת בתחנה אחרת במקביל ובסוף כל הקבוצות עוברות בכל התחנות). במוזיאון תוכלו ללמוד על עולמן העשיר והמרתק של הדבורים, ועל עבודת מגדל הדבורים, דרך הסברי המדריך/ה, קריאה, צפייה בסרט מקצועי על עולמן של הדבורים, וכמובן צפייה חזותית במוצגים השונים.
לאחר הסיור במוזיאון נמשיך לגן הפסלים של האמנית צ'צ'ה אותו עיצבה בעצמה כגן פסלים פורח. תוכלו להלך בין היצירות, להתרשם מיצירותיה הרבות שנאספו לאורך השנים, ולשמוע סיפורים על אמנות ציונות משפחה ומדבר.
בסוף הסיור תטעמו מששת טעמי הדבש השונים שלנו.  לרכוש מדבש המכוורת ועוד מוצרי איכות, תוצרי החקלאות המדברית  (יין שמן זית).

החוויות באטרקציה - עוד קצת פרטים

מיצג חווייתי אמנותי לימודי - המציג את הכוורת והדבורים כפי שהן משתקפות בעיני האמנית צ'צ'ה פורת, ומעביר בצורה מוחשית ואטרקטיבית את סיפורה של דבורת הדבש וחשיבותה לאדם. המוזיאון מידע חזותי על עבודת הדבוראי, תהליכי הפקת הדבש, הסכנות האורבות לדבורת הדבש והמשמעות של סכנות אלו עבורנו בני האדם. בנוסף, מוקרן במקום סרטון קצר המציג את עולם הדבורים ותוצריהן. 
תהליך רדיית הדבש - התבוננות מקרוב בתהליך הרדייה (בעונה). חלות הדבש המלאות בדבש טהור, מועברות  מהכוורות אל מכונת הרדייה. שם מתבצעת הפרדה בין הדבש לדונג הדבורים (חלת הדבש והמכסים המשמשים לאיטום תאי הדבש, עשויים מדונג דבורים). ומשם זורם הדבש אל החביות בהתאם לסוג הפרח ששימש כמרעה לאותן כוורות.
גן פסלים של האמנית צ'צ'ה פורת – הממוקם בחצרה ובבית האמנית, ומשקף מעל ארבעים שנים של טיולי מדבר, ועשייה אמנותית, של הפסלת הרב תחומית צ'צ'ה פורת.
קונים דבש זני, טהור וטבעי הישר מהמכוורת - בחנות ניתן לרכוש דבש מסוגים שונים, תוצרת מכוורת פורת, ומוצרי גורמה נוספים כמו: יין ושמן זית מובחרים מיצרני בוטיק ישראליים.

תיאום ביקור - הערות כלליות ומחירים:

מתאים: למבוגרים ונוער (מתאים גם לילדים בגילאים נמוכים יותר שיש להם סבלנות והם יודעים להנות מיופי ולמידה מומלץ לילדים מעל גיל 5).
הביקור בתיאום מראש בלבד
מיקום - בדרך לאילת, על כביש הערבה (כביש 90), במושב עין יהב (בצידו המזרחי של כביש הערבה), במכוורת פורת, במשק 25.
עלות -  ילדים מתחת לגיל 3 ללא עלות.
  • קבוצות קטנות (10-20 אנשים)  -  30 ש"ח לאדם
  • קבוצות גדולות בתיאום מראש ניתן לקבוע מחיר בהתאם לקבוצה.
להזמנות, ביקורים, שאלות ופרטים נוספים- 058-5666032.
ASTUDIO   |   עיצוב אתרים וממשק משתמש