גיבוש רעיון אמנותי הכול דבורים בערבה מהמדבר לתל אביב ביקרו אצלנו
הזמנת ביקור מלאו פרטים ונחזור אליכם או התקשרו - 058-5666032

האטרקציה "הדבורה מהמדבר" בתחנה העותמאנית

בשבועות הראשונים לאחר הניסיון המוצלח היינו באופרייה. המטרה לא הייתה להרוויח אלא לייצר חשיפה, וגם עוד לא ידענו אז שעלות המבצע (השכרת האוהל וצוות מכיני הפיתות, הגנראטור השכרה והפעלה,  תשלום לעובדים (לא כולל בני משפחה), הקמת התאורה וכו..) הייתה מעל 100,000 ₪.

באותן שבועות קיבלנו פניות רבות שביקשו מאיתנו להעמיד את המיצג במקומות שונים ומגוונים. חצר בית במושב בשרון, חלל במבנה יוקרה בתל אביב, גלריה גדולה בחיפה ועוד. אחד המקומות המעניינים בו שקלנו לעומק להעמיד את המיצג הייתה שמורת הטבע המקסימה נאות קדומים. לאחר ביקור במקום ובחינה של חללים אפשריים (הקמת אוהל נוסף ולתקופה ארוכה היה יקר לנו) ויתרנו על האפשרות בצער רב עקב סיבות לוגיסטיות. (היעדר שמירה על יצירות האמנות, יכולת מוגבלת להפעיל את המיצג וסיבות נוספות.).


הפנייה המעניינת הבאה באה מנמל תל אביב. לאחר פגישה עם מנהלת הנמל קיבלנו אישור להקים את המיצג ללא עלות (למעט עלות ההקמה). התוכנית שהכנו דיברה על עלות של כ 200,000 ₪ הקמה והפעלה של המקום. לאחר עבודה מאומצת של כחודשיים בניסיון כושל להשיג ספונסרים נאלצנו לוותר על המקום האטרקטיבי.
אומרים שהכול לטובה וכאילו משום מקום נפלה עלינו הפנייה של מתחם התחנה העותומאנית על גבול תל אביב יפו.
מנהל התחנה הקצה לנו האנגר גדול, והבטיח סיוע מלא של צוות התחנה ללא עלות. קיבלנו גם סיוע מול העירייה של ידידה (תרתי משמע) מנהלת פרויקטים בתל אביב. הפעם החלטנו לקחת על עצמינו את עלות ההקמה. בלי שותפים ובלי ספונסרים.

במבצע לילי הבאנו את הגזעים, צינורות הדבש, חביות דבש למזיגה (כן ממש כמו בירה ישר ממכונת הרדייה), ואז בארבעה ימי גיוס משפחתי, כמעט ללא שינה הפכנו את ההאנגר במתחם התחנה לכוורת דבורים ענקית.

שלושה שבועות בתל אביב כ 8000 מבקרים שראו את המיצג בתחנה, הרוב המוחלט של המבקרים יצא עם טעם של וואוו ושל עוד. מצד שני העלויות הגבוהות והמאמץ שנדרש על מנת להקים את המיצג ובהמשך לפרק אותו, יצרו את הצורך להקים מקום קבוע שם יעמוד המיצג באופן קבוע, ויהווה אנדרטה חיה ונושמת, שנועדה לפאר את אחד היצורים המושלמים שקיימים בטבע, דבורת הדבש

ASTUDIO   |   עיצוב אתרים וממשק משתמש