שאלות נפוצות


האם יש צורך להוציא את הכוורות מהמבנה לפני ריסוס?

ברובם המכריע של הריסוסים התשובה היא חד משמעית כן!!!
הדבורים רגישות לריסוסים ולכן ברוב המקרים יש להוציא את הכוורות מהמבנה בזמן הריסוס ולהחזירן שוב לאחר שהשפעת הריסוס פגה.
שימו לב לריסוסים שונים רמת רעילות ותקופת השפעה שונה. למשל אחרי ריסוס בקונפידור או פרודקס יש להרחיק את הכוורות מהמבנה למשך שלושה שבועות.
לטבלת ריסוסים לחץ כאן - טבלה המפרטת עבור כל סוג ריסוס לאחר כמה זמן ניתן להחזיר את הכוורות בחזרה למבנה.
לכללי התנהגות עם דבורים במבנים לחץ כאן. מסמך ובו כללי התנהגות עם כוורות בתוך מבנים
ריסוס במבנה עם דבורים יכול לחסל את הכוורת אנא נהגו באחריות. בכול שאלה לגבי ריסוסים חדשים אנא פנו אל רן בטלפון 052-3666755.

 

איך להוציא את הכוורת בלי שהדבורים תתנפלנה עלי?

בכדי להקל על הוצאת הכוורות לקראת הריסוס מומלץ להניחן על עגלות. (עדיף לדאוג לכך מראש בזמן ההכנסה שלהן ע"י עובדי המכוורת).
לנוחיותכם התקנו סוגרים בפתחי הכוורות.
בבוקר הריסוס (לפנות בוקר טרם החלה פעילות הדבורים) דואגים לסגור את פתח הכוורת באמצעות הסוגר, להוציא את הכוורות מהמבנה רחוק ככל האפשר, ולפתוח את הסוגר!!. לא לשכוח לפתוח את הסוגרים כדי שהדבורים יוכלו להמשיך להאכיל את הכוורת .
לאחר 24 שעות מגמר הריסוס (או בהתאם לטבלת הריסוסים), סוגרים שוב את הסוגר, מכניסים את הכוורות בחזרה למבנה בדיוק לאותו מקום ממנו הן נלקחו, ופותחים את שוב הסוגר. 
את העברת הכוורות רצוי מאוד לעשות לפנות בוקר או לפנות ערב. לפני שהדבורים יוצאות מהכוורת או אחרי זמן הפעילות המשמעותי שלהן.
ראה גם כללי התנהגות עם דבורים במבנים

איך אני יכול לדעת כמה כוורות להזמין?

ישנן הגדרות מדויקות המגדירות כמות כוורות לדונם בגידול הרלוונטי. בפלפל ההגדרה מדברת על 2 כוורות לכול דונם. יחד עם זאת אתם יכולים להזמין כמה כוורות שתרצו. במקרה של סטייה גדולה מידי מההמלצות אנחנו נדאג לפנות אליכם ולבדוק האם לא חלה טעות. זאת גם הסיבה שבפתיחת ההזמנה אנחנו מבקשים לקבל את גודל השטח או המבנה בתוכו יהיו הכוורות.

איך אני יכול לדעת שהדבורים אכן עושות את העבודה?

הכוורות של מכוורת פורת נחשבות לחזקות. לפני ההצבה אנחנו בודקים את הכוורת ומוודאים שהיא חזקה מספיק על מנת לגרום לחנטה טובה של הגידול.
דבורי הדבש יוצאות מהכוורת בשעות הבוקר המוקדמות, עוברות במהלך היום מפרח לפרח, אוספות אבקת פרחים ומבצעות עבודת האבקה. לפנות ערב חוזרות הדבורים לכוורת למהלך הלילה.
לכן בשעות הבוקר ובמהלך כל היום, תוכלו להתבונן ולראות את הדבורים בעבודתן, כשהן מדלגות מפרח לפרח.
במידה ואין נוכחות של דבורים במבנה יש ליצור קשר במיידי עם מכוורת פורת. במידת הצורך נגיע לבדוק, ובמקרים חריגים אף נחליף כוורת חלשה.

אני אלרגי לדבורים האם אני יכול להשתמש בדבורים לצורך ההאבקה?

אלרגיה לדבורים זה עניין רציני. לכן נדרש להתייעץ ברופא. חקלאים אלרגיים מסתובבים בדר"כ עם תרופה אותה הם לוקחים במידה ונעקצו.

האם אני יכול להעביר כוורות באופן עצמאי משטח אחד שלי או מבנה לשטח או מבנה אחר?

לא!! וזאת משלוש סיבות:
  1. שליטה בכוורות שלנו - אנחנו חייבים לדעת בכול רגע נתון איפה נמצאת כל כוורת. אם הרבה חקלאים יזיזו כוורות אנחנו עלולים למצוא את עצמינו כל היום רודפים אחרי כוורות ומחפשים אותן.
  2. איכות תהליכי ההאבקה - כל כוורת שאנחנו מציבים אצלכם בשטח אנחנו בודקים שהיא חזקה מספיק כדי לעשות את העבודה. במידה וכוורות יוצבו בשטח ללא בדיקה מקצועית רמת העבודה שלהן עלולה להיות לא מספקת, בהתאם רמת החנטה ו... האחריות היא שלנו.
  3. עלויות השירות – אנחנו משכירים לכם כוורות בכמות מסוימת לשטח מסוים. אנחנו מורידים משמעותית את המחיר עבור החודש השני כיוון שמדובר על אותו שטח. לא הוגן להשתמש בהנחה שניתנה לכם עבור הצבה ארוכה לצורך שימוש בשטח חדש.
  4. קחו בחשבון כי במידה וכוורות יועברו על ידכם בלא ידיעתנו, תחויבו על החודש האחרון במחיר היקר (מחיר של חודש ראשון).

הזמנתי כוורות באינטרנט. מתי הן תגענה?

לכול המאוחר הכוורות תגענה אליכם לשטח עד 48 שעות לאחר מועד ההזמנה (יום ההזמנה כפי שהוא מופיע במערכת).
בנוסף אנחנו עושים מאמץ גדול, בלא מעט הצלחה, לספק את הכוורות ביום ההזמנה עצמו, תלוי ביישוב המדובר ובעומס על המכוורת. ככול שהכוורות יוזמנו מוקדם יותר כך יגדל הסיכוי שנוכל לספק את הכוורות במועד המדויק. בכול מקרה לא נספק את הכוורות לפני המועד שביקשתם.

ביקשתי להוציא את הכוורות מהשטח מתי זה יקרה?

המינימום להשכרת כוורות להאבקה הוא חודש. לאחר החודש הראשון מועד הבקשה שלכם להוציא את הכוורות יהיה המועד בו נפסיק את החיוב. לגבי הוצאת הכוורות בפועל התשובה לשאלה תלויה במצב הלחץ על כוורות במכוורת. בתקופת בהן הלחץ על כוורות גדול יהיו מצבים בהם אנחנו נתקשר אליכם ונשאל אתכם האם אתם מעוניינים להוציא את הכוורות. בתקופות אחרות הכוורות עשויות להישאר מעט יותר זמן אם היא אינה מפריעה לכם.
בכול מקרה כאמור את החיוב על הכוורות נבצע  עפ"י היום בו בקשתם, (בטלפון או מייל) או עדכנתם במערכת,   להוציא את הכוורות מהשטח, ולא עפ"י היום בו אנחנו הוצאנו אותן בפועל.
לשאלות נוספות מלאו פרטים מלאו פרטיכם וציינו את השאלה. אנחנו מתחייבים לחזור אליכם אם התשובה. (גם לא יודע זו תשובה).
ASTUDIO   |   עיצוב אתרים וממשק משתמש