הדבש שלנו

מכוורת פורת הינה המכוורת הגדולה הדרומית ביותר בארץ ומתמחה בהפקת דבש מדברי. ובייצור דבש טהור וטבעי העשוי כולו מצוף פרחים.

אנחנו מפיקים דבש זני כלומר, סוגי דבש שונים עפ"י סוג הפרח, אזור המרעה, והעונה. ייצור הדבש שלנו מתרחש בכל הארץ, בשטחי מרעה שונים בהם מוצבות הכוורות.
שטחי המרעה שלנו משתרעים החל בערבה הדרומית דרך הערבה התיכונה, הנגב ועד איזור בית שמש שבשפלה.

דבש שלא חומם  - החימום פוגע בתכונותיו הבריאותיות ובמרכיביו התזונתיים של הדבש אך  שומר על מרקמו הנוזלי. לכן חלק גדול מהדבש בשוק מחומם.

דבש שלא עבר סינון - מסננים את הדבש על מנת לשמור על צלילותו אך בכך מפספסים מינראלים רבים ומרכיבים תזונתיים אשר מצויים בדבש.
הדבש שלנו לעומת זאת מסונן בדרך טבעית - לאחר הרדייה הדבש מועבר בצינורות לבריכות השקעה בהם הוא מאוחסן למספר ימים. לכלוכים ופרורי שעווה צפים כלפי מעלה ומוסרים מהדבש.

דבש ללא תוספת סוכר - דבורי הדבש של המכוורת לא מקבלות תוספות סוכר לתפריט שלהן. אנחנו דואגים להעבירן ממרעה למרעה עפ"י עונות השנה וכך הן ניזונות מן השפע המשובח והריחני שמספק להן הטבע.
 
הדבורים במכוורת מייצרות את הדבש מצוף פרחי בר ומדבר, ומאפשרות ללקוחותינו ליהנות מדבש מדברי, נקי ממפגעי ריסוס ומזהמים אחרים, טבעי ומשובח.
טעמו של הדבש המדברי עזים ומיוחדים. הוא פחות מתוק מהדבש המוכר לנו וקיימת בו מרירות נעימה. גם המרקם של הדבש המדברי שונה. הדבש מתגבש במהירות ומקבל מראה כרמי וסמיך.
דבורים שניזונות מצוף פרחים בריא ומאבקת פרחים טבעית הם דבורים בריאות שמחות שמפיקות המון דבש טהור טבעי ומשובח.

תהליך ייצור הדבש במכוורת פורת עין יהב קפדני ומקצועי, פרי ניסיון של שנים רבות בתחום. החל בבחירה בררנית ויסודית של אזורי המרעה, טיפול צמוד ומסור בכוורות בתקופת הרעייה וכלה בתהליך הידני והמוקפד של רדיית חלות הדבש

דבש מכוורת פורת עומד בקריטריונים אירופיים מחמירים של חברת אגריאור
ונושא את מדבקת "דבש איכות ישראלי"
ASTUDIO   |   עיצוב אתרים וממשק משתמש